1. Osnovni podaci

OSNOVNI EKONOMSKI INDIKATORI GRADA PANČEVA:
A) OSNOVNI PODACI
Grad Pančevo – Stepen razvijenosti: I grupa (iznad republičkog proseka )
Stanovništvo i površina..

Površina (u km2 )756
Broj stanovnika prema Popisu 2002127.162
Broj stanovnika prema Popisu 2011123.414
Broj stanovnika – procena 2019119.509
Radno sposobno stanovništvo (15-64 godina) prema popisu 201186.728
Broj registrovanih zaposlenih prema opštini prebivališta – teritorija grada Pančeva (2019) – godišnji prosek30.736
U pravnim licima (privredna društva, preduzeća, ustanove, zadruge i druge organizacije)23.574
Privatni preduzetnici (lica koja samostalno obavljaju delatnost) i zaposleni kod njih6.642
Registrovani individualni poljoprivrednici520
Prosečna zarada po zaposlenom bez poreza i doprinosa (maj 2020)57.153

Izvor: APR, RZS, Opštine i regioni u RS


2. Struktura privrede

Broj zaposlenih/nezaposlenih i zarade

201520162017201820192020
Broj zaposlenih29.93129.17729.73329.91930.736
Broj nezaposlenih10.59010.4238.8418.2606.6357.145
Prosečna zarada bez poreza i doprinosa (RSD)49.02149.17250.09049.29154.134

*Izvor APR, poslednje ažurno stanje se odnosi na period 01.01. – 30.06.2020.


Kvalifikaciona struktura nezaposlenog stanovništva

201520162017201820192020
Nekvalifikovani3.0052.9732.7352.4721.9782.160
Niža stručna sprema i polukvalifikovani495448366315271284
Kvalifikovani2.0912.0151.6441.4971.2081.301
Srednja stručna sprema3.4653.4872.8232.8222.2022.359
Visokokvalifikovani978675563738
Viša stručna sprema330315287273215235
Visoka stručna sprema1.1071.099911825724768
Ukupno10.59010.4238.8418.2606.6357.145

*Izvor APR, poslednje ažurno stanje se odnosi na period 01.01. – 30.06.2020.


Broj privrednih društava

Broj privrednih društava

2015

2016

2017

2018

2019

2020
Aktivni

1.824

1.868

1.902

1.957

1.627

1.618

Novoosnovani

124

120

119

102

140

60

Brisani / ugašeni

51

34

32

58

566

18

*Izvor APR, poslednje ažurno stanje se odnosi na period 01.01. – 30.06.2020.


Broj preduzetnika

Broj preduzetnika

2015

2016

2017

2018

2019

2020 
Aktivni

4.638

4.776

4.911

5.167

5.275

5.317

Novoosnovani

519

649

559

632

651

240

Brisani / ugašeni

794

512

429

374

556

204

*Izvor APR, poslednje ažurno stanje se odnosi na period 01.01. – 30.06.2020.